Народний вокальний ансамбль 'Співограй'
Керівник: Гаврилюк Ольга Миколаївна
Вокальний ансамбль «Співограй» – творче об’єднання дітей та учнівської молоді, що забезпечує формування естетичної культури й основних компетентностей особистості шляхом її активного залучення до музично-пісенної творчості, педагогічні умови для духовного збагачення вихованців засобами вокального мистецтва.
Ансамбль «Співограй» було створено у вересні 1996 року, а його незмінним керівником з першого дня діяльності є Ольга Миколаївна Гаврилюк – талановитий, творчий педагог, закоханий у музику, дітей та улюблену справу. В ансамблі навчаються вихованців віком від 5 до 18 років, які безмежно люблять співати та мріють стати відомими пісенними виконавцями.
Вокальний ансамбль «Співограй» та його солісти є постійними учасниками й переможцями ряду обласних, всеукраїнських і міжнародних пісенних конкурсів та фестивалів: Міжнародного конкурсу-фестивалю дитячої творчості «Усі ми діти твої, Україно!» (УДЦ «Молода гвардія», 2013, 2015, 2017, 2019), Міжнародного дитячо-юнацького фестивалю народного мистецтва «Смарагдові витоки» (м. Мукачево, 2019), Всеукраїнського благодійного дитячого фестивалю «Чорноморські Ігри» (м. Скадовськ, 2021), Всеукраїнського фестивалю-конкурсу української народної пісні «Соловейко» (м. Тернопіль, 2021), Всеукраїнському багатожанровому дистанційному конкурсі мистецтв «Новорічно-різдвяні барви» (м. Київ, 2021), Всеукраїнського фестивалю-конкурсу мистецтв для дітей та юнацтва «Різдвяні канікули» (м. Львів, 2019), Всеукраїнського дитячо-юнацького фестивалю-конкурсу естрадної пісні «Різдвяна зіронька» (м. Мукачево, 2017), обласного дитячо-юнацького конкурсу виконавців сучасної пісні «Калиновий дзвін» (2013, 2017, 2021) та інших.
За високий рівень виконавської майстерності та мистецькі здобутки у 2004 році «Співограю» присвоєно, а в 2009 році – підтверджено почесне звання «Зразковий художній колектив». У 2011 році за вагомий внесок у справу виховання дітей і молоді, активну участь у справі відродження та примноження надбань національної культури, високий художній рівень ансамблю присвоєно, а в 2016 – підтверджено почесне звання «Народний художній колектив» (наказ МОНУ від 18.08.2016 № 996).
Організаційна структура вокального ансамблю «Співограй» передбачає навчання вихованців у естрадній і фольклорній студіях.
Естрадна студія ансамблю «Співограй» забезпечує: формування навичок естрадної манери звукоутворення, розвиток голосового апарату вихованців (постави співака, техніки дихання під час співу, дикційних навичок, резонування звуку тощо); збалансованість звучання партій, гармонічний стрій; оволодіння технікою сценічного виконання пісень (сценічний рух, театралізація, емоційно-образне виконання); функціональну та психологічну готовність до виступів.
Вихованці естрадної студії займаються: вокальними вправами на різні види ансамблевої техніки (одноголосні та багатоголосні вправи); роботою над гармонічним строєм і художнім образом; відпрацюванням навичок сценічної діяльності (робота з мікрофонами, рух по сцені, поєднання сценічних рухів із співом); творчою діяльністю на студії звукозапису, записом плюсових фонограм; активною концертною та конкурсною діяльністю.
Фольклорна студія ансамблю «Співограй» забезпечує: оволодіння дітьми автентичною, діалектною манерою співу; формування у вихованців системи знань про українську фольклористику, її особливості, історію, закономірності розвитку, традиції побутування фольклорних творів та їх роль у народних звичаях і обрядах; національно-патріотичне виховання, формування духовних та морально-етичних цінностей учнівської молоді, їх активної життєвої позиції у процесі поглибленого вивчення українського пісенного фольклору; усвідомлення національної ідентичності, належності до українського народу, здобутків матеріальної та духовної культури попередніх поколінь українців.
Вихованці фольклорної студії займаються: історичною реконструкцією календарних (Зелені свята, Івана Купала, Катерини, Андрія, Різдво, Василя, Йордан), сімейно-побутових (народини, сватання, дівич-вечір, проводи до війська), трудових (косовиця, жнива) обрядів і типових фольклорних творів, що їх супроводжують; відтворенням дитячих ігрових форм дозвілля (закликання весни, зустріч птахів, закликання дощу, дитячі новорічно-різдвяні віншування); репрезентацією в театральних формах звичаїв молодіжних зібрань і молодіжного дозвілля («вулиць», вечорниць, досвіток); вивченням традиційних побутових танців та ігрових форм музикування («Яків», «Гречаники», «Карапет») тощо.
Facebook https://www.facebook.com/vocal.ensemble.Spivogray
Веб-сайт https://spivogray.wixsite.com/spivogray
Щоб записатись до народного вокального ансамблю 'Співограй', заповніть поля цієї форми та натисніть кнопку "Відправити".