Зразковий ляльковий театр 'Фантазія'

Керівник: Громадська Катерина Євгеніївна

Театр «Фантазія» нараховує більше 400 ляльок різного типу. Всі ляльки та реквізит театру виготовлені руками самих дітей та педагогів. Це - рукавичні ляльки, ляльки з живою рукою, на тростинках, планшетні ляльки, ляльки–маріонетки, фантамарески, людино-ляльки, гігантські ляльки, та ін.

Гурток відвідують діти віком від 3 і до 18 років, у структурі театру – групи І, ІІ та ІІІ рівнів навчання. Проводяться індивідуальні, групові, та ансамблеві заняття.
Діти навчаються основам акторської майстерності, техніки ведення ляльок різних типів, основам сценічного руху та сценічної мови, вчаться виготовленню ляльок, декорацій, музичному оформленню вистав та їх режисурі, а також азам образотворчого та декоративно–вжиткового мистецтва.

Репертуар театру добирається із врахуванням інтересів дітей, їх уподобань та рівня творчого розвитку. Велика увага надається виховній ролі змісту творів, їх морально–етичному спрямуванню.

Виступи Зразкового художнього колективу «Ляльковий театр «Фантазія» завжди високо оцінюються глядачами. Юні актори – незмінні учасники заходів, що проводяться в ЦПО «Соняшник», учасники міських та обласних концертів, фестивалів, свят. Загалом щорічно театр здійснює 60-70 виступів.

Ляльковий театр «Фантазія» був заснований у 1986 році Красільніковою Іриною Юріївною. З 2011 року керівником театру стала Сесьомко Ірина Миколаївна, з 2015 р до неї приєдналася Громадська Катерина Євгеніївна, тож колективом зараз керують колишні його гуртківці.

У 2004 р. гуртку театру присвоєно звання «Зразковий художній колектив». У 2009, 2014, 2019 роках ляльковий театр «Фантазія» підтвердив це почесне звання.
Зразковий ляльковий театр «Фантазія» є лауреатом міської премії «Кришталева Жар-Птиця», удостоєний диплому І ступеня обласної виставки-конкурсу декоративно-вжиткового мистецтва, нагороджені дипломом Міністерства освіти і науки України як учасники Всеукраїнської акції «Україна – дітям».

Юні артисти є активними учасниками та багаторазовими призерами міських конкурсів читців та театральних конкурсів.
На обласних конкурсах-оглядах дитячих та юнацьких лялькових театрів "Казковий калейдоскоп" наш гурток щоразу посідає призові місця.
Також за велику історію гуртка здобуто багато перемог на всеукраїнських та міжнародних багатожанрових фестивалях-конкурсах (наприклад, перші місця на конкурсах «Пізнайко збирає друзів», «Чарівний світ», «СуперДіти» та ін.).

«Фантазія» розвиває не лише виконавську майстерність, а й активну соціальну позицію, беручи участь в благодійних акціях, соціальних проєктах та співпрацюючи з громадськими та благодійними організаціями.

Щоб записатись до зразкового лялькового театру 'Фантазія', заповніть поля цієї форми та натисніть кнопку "Відправити".