Народна студія петриківського розпису 'Азалія'
Керівник: Людмила Красніцька - Луцик
Студія петриківського розпису "Азалія "працює в Центрі позашкільної освіти "Соняшник "з 2000р. Головним завданням студії є - виховання почуття патріотизму, формування у молоді національної свідомості , любові до України , природи ,шанобливого ставлення до культури та традицій.
Мета студії - забезпечення умов для самореалізації особистості, досягнення високої культури міжнаціональних взаємин.
Студія " Азалія" охоплює дітей віком від 5 до 15 р.
На заняттях діти знайомляться з прекрасним світом декоративно-ужиткового мистецтва: писанкарство , розпис , витинанка, енкаустика, декупаж.
Тут , крок за кроком , діти відкривають таємниці культурної спадщини України. В студії панує атмосфера взаємопідтримки та взаємоповаги.
Здійснюється постійний аналіз результативності творчої діяльності учнів. У кожної дитини є власне портфоліо за допомогою якого і педагог і батьки відстежують особистісне зростання дитини.
Вихованці студії є постійними учасниками та переможцями конкурсів різного рівня : міських ,обласних , Всеукраїнських та міжнародних .
В лютому 2008 р. студії " Азалія " присвоєно почесне звання "Зразковий художній колектив ."В 2013 р . це звання було підтверджено.
У 2015 р. студія отримала звання "Народний художній колектив ".
У 2021 р. народному колективу було присуджено звання лауреата міської молодіжної літературно - мистецької премії ім. М. Вінграновського. Вихованці студії постійно
зустрічаються з художниками та майстрами Білоцерківщини , знайомляться з їхніми картинами , виробами та технікою виконання.
Тривалий час студія "Азалія " тісно співпрацює з польською громадою міста.
Керівник та вихованці є членами Білоцерківської міської громадської організації " Центр польської освіти та культури." Саме завдячуючи такій тісній співпраці в 2010 р .в м. Тарнов ( Республіка Польща ), в GALERII ZPAP відбулася персональна виставка керівника та вихованців студії. Побували в с.Заліп’є , що є аналогом с.Петриківка. Познайомилися з розписом с. Заліп’є. Провели для всіх охочих майстер - клас з петриківського розпису. Дослідили розпис с. Заліп’є провели порівняння подібностей та відмінностей у розписах.
Внаслідок чого була написана наукова робота " Схожість та відмінність настінного розпису України та Польщі ".
В 2011р. в рамках проекту " Живе коріння Польщі "вихованці студії провели майстер -класи для дітей та всіх бажаючих з петриківського розпису в м. Тарнов.
В 2013 р. на запрошення мерії м. Ченжковіце керівник та студійка були запрошені взяти участь у виставці- ярмарці майстрів ДВМ . де вибороли 1 місце серед учасників
виставки .
З 2012 - 2019 рр. на запрошення мерії м. Скокі провели численні персональні виставки , м-класи . Студійці були учасниками виставки GALA regionalna (УІІІ-ХІІІ) нагороджені грамотами та подяками мера міста, директора гімназії. У 2011 р. в Білоцерківському краєзнавчому музеї відбулася персональна виставка керівника та вихованців студії " Мистецька палітра двох дружніх народів " де були представлені роботи, виконані в різних техніках на українсько - польську тематику. Щорічно , під час традиційного шкільного фестивалю " Дні слов’янської писемності та культури "відбуваються виставки робіт гуртківців, на яких присутні представники Консульського відділу в Києві Посольства Республіки Польща в Україні.
Роботи , виконані в техніці петриківського розпису прикрашають стіни мерій польських міст Скокі, Тарнова ,Вангровець ,Інститут післядипломної освіти м.Познань, Ченжковіце й Консульського відділу в м. Кракові Посольства України в Польщі де були подаровані під час зустрічей із представниками дипломатичного корпусу та міських урядів в рамках міжнародних проектів.
До 100річчя незалежності Польщі були представлені роботи студійців, де переможці отримали відзнаки та подарунки від Посольства Республіки Польща.2 вихованки студії навчаються за кордоном в мм. Катовіце та Кракові. Багато робіт вихованців знаходяться в приватних колекціях Польщі Німеччині ,Франції , Норвегії , Нідерландах, Бразилії , Чехії ,Швейцарії.
Роботи вихованців прикрашають не тільки стіни Польщі , а й м. Біла Церква:
стіни ЗОШ No 23 , БСШ No 1 , ДНЗ No 8 " Золотий півник ", бібліотека - філіал No 6, паркан на масиві Томилівський , української православної церкви та стіни студії " Азалія ".
Студійці оформили власними роботами книгу міської поетеси Т. Строкач - "Веселковий дивосвіт " та " Краплинки доброти ".А роботи керівника студії Л.Красніцької - Луцик прикрашають сторінки книги А. Гая "Біла Церква в моєму серці " .
Більше 12 чол. випускників студїї отримали фах - вчитель малювання та фах- дизайнер.
Тільки тісна співпраця з батьками , громадами , меценатами забезпечує позитивну мотивацію , творчу атмосферу в колективі.
Щоб записатись до народної студії петриківського розпису 'Азалія', заповніть поля цієї форми та натисніть кнопку "Відправити".